Blackberry модели > BlackBerry Bold 9900/9930

Мнение за този нов телефон

<< < (6/14) > >>

batboris:
Това с дублираните контакти се случва, когато имаш няколко имейл акаунта. Поне при мен така стана. Потърси из форума. Има една тема точно за дублирани контакти и там съм дал вариант как да се оправят.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

naskolov:
Въпрос от келега, който от съвсем скоро е с 9900. Поствам въпросите му тук, като смятам че самите те и техните отговори, ще са полезни за много от вас, които притежават BlackBerry Bold 9900:

1. Moga li ot nqkude da si namerq rukovodstvo za blackberry 9900. Tui kato sa pyrvi put sym s takava marka telefon I nemoga da mu izpolzvam vsichki ili povecheto funkcii.  2. Ima li kirilica za tozi telefon ili meny na bulgsrski . 3. Ot sluhove sym chuval che glasov razgovor mejdu. BB ne moje da se zaseche tui kato syrvarite bili otdalecheni. Drugoto koeto sum chuval e che ako ti pratq email I ti si go otvorish ot telefon ili ot kompytur samoto syobshtenie shte e kriptirano za treti lica . Izlizali nqkakvi simvoli samo. 4 trqbva li da si instaliram kriptirashta programa ili ima takava vgradena. 5. Koi sa osnovnite programi na BB koito trqbva da si instaliram. 6. Imali nqkakva programa neshto kato samouchitel. Po angliiski na koqto da pisha dumi ili izrecheniq I ako sum gi sburkal da gi popravq avtomatichno , da gi proiznasq I da gi prevejda suotvetno na bulgarsli. 6. Imam telefona tochno ot nova godina. Minah standartnite 3 zarejdaniq sled pulno istoshtenie. No vupreki che znam kolko e bateriqta I sledvaiki nqkakva logika nemoga da se syglasq che visokiq klas na BB I posleden model na Bold shte dyrji den I polovina. Ako primerno bqh nqkoi seriozen biznesmen tova oznachava da mi umre biznesa. Moje I logikata da mi e greshna neznam.

Sent from my BlackBerry 9780 using Tapatalk

naskolov:
Относно ръководството, на следният линк http://docs.blackberry.com/en/smartphone_users/subcategories/?userType=1&category=BlackBerry+Smartphones&subCategory=BlackBerry+Bold, можеш да намериш нужната за теб информация.

2. Относно кирилицата: При самата инсталация на операционната система, би трябвало да има опция за използване на руски език /това е кирилицата, която използваме всички, за да пишем на български/. Ако не е инсталирана, когато вържеш блекберито, чрез USB към персоналният си компютър и стартираш BlackBerry Desktop Manager (BDM), също можеш да го добавиш, като опция към софтуера. Трябва просто да влезеш на applications и от там да добавиш "руски". Като подчертавам, че можеш да пишеш чрез нея на български, но решиш ли да кирилизираш менюто на самият телефон, то ще е на руски. Български, все още не се предоставя от RIM. За да превключваш клавиатурата от един, на друг език, нужно е да използваш следната клавишна комбинация: alt + enter /задържаш alt и нарискаш, толкова пъти enter, докато избереш желаната от теб, клавиатурна подредба! Като цяло, това е!

3. Относно слуховете - това вече е спорен въпрос. По принцип, с това бяха и все още са известни RIM и техните устройства. Но както всички знаем, вече няма непробиваема мрежа. Другото, което трябва да отбележа е, че на много места достъпът до сървърите на RIM е официално разрешен... Това само по себе си разкрива идеята, че ако някой реши, да те подслушва и чете пощата ти - може да го направи. Естествено няма да му е толкова лесно /предполагам/, колкото с друг апарат, но все пак може.

4. Не е нужно да си инсталираш такава програма, блекберитата разполагат с такава, вградена в операционната си система!

5. Принципно основните програми са инсталирани фабрично и всичко нужно е пред теб. За да си доинсталираш нещо, което на теб ти трябва, а го няма, е нужно да си създадеш акаунт в "App World" и от там да изтеглиш подходящото за теб, приложение! Нека имаш на идея, че всяко едно приложение извън "App World" e риск за операционната ти система и може да доведе до срив. Препоръчително е преждевременно да си правиш backup, на всички данни, за да няма неприятни усещание при евентуална подобна ситуация.

6. Относно "самоучителят", принципно си го има в устройството и дори, в случай че дадената дума я няма, можеш да я добавиш към речника на блекберито. Така следващият път, тя автоматично ще се появи. Тези настройки, да има или няма корекция при вписване на думи, се намира в езиковите настройки и тези на клавиатурата.

7. И сега относно батерията... Това е болна тема, за повечето потребители на блекбери, включая и мен самия.

При 9900, имаше страхотен проблем при една от първите версии на операционната система. Разбрах, че при последващите ъпдейти и преминаването от 7.0 към 7.1 е с голяма разлика и то най-вече визирам живота на батерията. Тук вече разполагаме и с налично приложение, което следи разхода на електроенергия от всяко едно приложение, води статистика и според цялата тази информация, можем да разберем, кое от приложенията ни харчи най-много!

И все пак, един ден или два, за един смартфон, който е постоянно вързан към интернет и не на последно място, използва BBM, е перфектното състояние! Така че..., няма как да искаме повече от него.

Ако имам грешка в отразяването на информацията, моля поправете ме, възможно е ида съм сбъркал някъде. Причината е, че се част от фактите са ми, като информация от трети лица. Както и да потвърдя, че личен опит с 9900, нямам!

Успех!

renegat:
от къде може да се изтегли Блекбъри ОС 7.1.   от телефона на софтуер ъпдейт ми дава версия 7.0.0  bundle 2406....  и по всичко лилчи че не е тази която търся .. Не ми дава  7.1

batboris:
Няма я официално все още.
Иди на forums.crackberry.com и виж секцията за 9900. Най-горе има линк за 7.1

Също така трябва да си намериш инструкции как се инсталира. Пак ги има на форума.
Ако не забравя, ще ти напиша подробно описание малко по-късно днес.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия